Prezes Związku Cyfrowa Polska: region Trójmorza ma ogromny potencjał cyfrowy

Podziel się tym wpisem:

Michał Kanownik podczas XXX Forum Ekonomicznego w Karpaczu mówił, że w obrębie Trójmorza funkcjonują „zdolni inżynierzy”, a „wspólny rynek wciąż jest chłonny, jeśli chodzi o nowe technologie”. Zaapelował o cyfrową współpracę w tej części Europy.

Prezes Związku Cyfrowa Polska przekonyuwał w Karpaczu, że Trójmorze jako region „ma ogromny potencjał cyfrowy”. Podkreślił, że trzeba „wzmacniać współpracę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i tworzyć regionalne klastry”.

Według Michała Kanownika, obecnie mamy do czynienia z „kluczowym okresem”, bowiem wychodzimy z pandemii. Te państwa, które obecnie zainwestują w wiedzę, kompetencje cyfrowe i technologie – przekonywał – wygrają. Przestrzegł przed „przespaniem tego momentu”, sytuacją, w której „świat ucieknie nam do przodu”.

W trakcie debaty „Przyszłość Europy jest cyfrowa” ekspert ostrzegał też przed „przeregulowaniem”, które może zaszkodzić początkującym przedsiębiorcom. – Start-upy tworząc nowe produkty i usługi podejmują pewne ryzyko, muszą mieć swobodę w tworzeniu. Gdy regulacje są za mocne i sztywne, nie dają innowacyjnym biznesom żadnego pola manewru – oświadczył Michał Kanownik.

Skip to content