Rozmowy w Japonii, Australii, Kanadzie czy Korei Płd. Prezes BGK: Fundusz Trójmorza ma ogromne pole do pozyskania inwestorów

Podziel się tym wpisem:

– Pokazujemy tym Funduszem potencjał regionu. Łączne potrzeby tylko w trzech sektorach – transportowym, energetycznym i cyfrowym – to ok. 600 mld euro – powiedziała na antenie TVP Info Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK i przewodnicząca rady nadzorczej Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza.

Beata Daszyńska-Muzyczka gościła w programie „Minęła 9” w TVP Info. Prezes BGK mówiła o Funduszu Inwestycyjnym Inicjatywy Trójmorza. Przypomniała, że wraz z rumuńskim EximBankiem, BGK jest inicjatorem jego powstania. Wskazała, że Fundusz jest „jest wehikułem finansowym, który pokazuje potrzeby tego regionu”.

Rozmowy w Azji, Ameryce, Australii

Jak dodała prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, trwają rozmowy z USA ws. dołączenia amerykańskiej instytucji finansowej do Funduszu. Przypomniała, że obecnie należy do niego dziewięć państw.

Beata Daszyńska-Muzyczka wyraziła nadzieję, że Fundusz Trójmorza będzie mógł liczyć na wsparcie Waszyngtonu, ale podkreśliła, że „nie skupiałaby się wyłącznie” na tym kierunku. – Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy, chociażby z inwestorami z Japonii – stwierdziła.

Kontynuując wątek współpracy z innymi partnerami, prezes BGK mówiła o rozmowach z biznesem „z Korei Płd, Kanady, Australii, Holandii, Finlandii”. – Mamy ogromne pole do pozyskiwania inwestorów na całym świecie – mówiła.

Beata Daszyńska-Muzyczka o inwestycyjnych potrzebach regionu

– Pokazujemy tym Funduszem potencjał regionu. Łączne potrzeby tylko w trzech sektorach – transportowym, energetycznym i cyfrowym – to ok. 600 mld euro – mówiła Beata Daszyńska-Muzyczka w TVP Info.

– Cały region to 20 proc. PKB Unii Europejskiej, 25 proc. jej populacji (…), 30 proc. terytorium. Jeśli pokażemy, że te główne „bramy”: Morze Bałtyckie, Adriatyckie i Czarne, to „bramy” do rozwoju naszej gospodarki i tym będziemy chwalić się inwestorom (…) jesteśmy w stanie wspólnie zachęcić do budowania lepszej jakości życia nas i kolejnych pokoleń – oświadczyła przewodnicząca rady nadzorczej Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza.

Źródło: TVP

Fot. TVP Info/Screen

Skip to content