Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Rumunia redukuje o 60% produkcję aluminium z powodu wyjątkowej sytuacji na rynkach energii i gazu

Podziel się tym wpisem:

Źródło zdjęcia: economica.net

Rumuńska huta aluminium Alro (BVB: ALR) poinformowała swoich inwestorów, że w przyszłym roku  zmniejszy produkcję aluminium pierwotnego o 60%, wynika z noty złożonej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie (BVB). W kontekście „wyjątkowej sytuacji na rynkach energii i gazu” Zarząd spółki zdecydował, że w przyszłym roku (2022) działalność produkcyjna aluminium pierwotnego zostanie zmniejszona z pięciu do dwóch hal elektrolizy.

„Zostaną wdrożone środki technologiczne, które umożliwią szybki i wydajny restart, gdy warunki na rynku energii wrócą do normy” – czytamy w oświadczeniu.

W 2022 r. zostaną wdrożone środki mające na celu obniżenie kosztów i usprawnienie działalności, a ilości metalu pierwotnego, który nie będzie już produkowany, zostanie częściowo zastąpiona metalem z recyklingu lub metalem pierwotnym zakupionym od stron trzecich.

We wtorek, 28 grudnia, akcje Alro spadły o 3,7% na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie. Od początku roku akcje spółki spadły o 19%, co jest jednym z najsłabszych wyników na lokalnym rynku.

Oświadczenie można znaleźć: https://www.alro.ro/en/article/communique-production-activity-primary-aluminum-will-be-reduced

Skip to content