Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Rumuńsko-polskie spotkanie ws. Funduszu Trójmorza. „Będziemy współpracować, by nadać impuls projektom”

Podziel się tym wpisem:

Cornel Feruta, sekretarz stanu w rumuńskim ministerstwie spraw zagranicznych rozmawiał z przewodniczącą Rady Nadzorczej Funduszu Trójmorza i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatą Daszyńska-Muzyczką. Rumuński EximBank to współzałożyciel Funduszu.

Jak napisał na Twitterze Cornel Feruta, Polska i Rumunią będą ze sobą dalej współpracować, by „nadać nowy impuls istotnym projektom w ramach Inicjatywy Trójmorza”, a także przyciągać inwestorów do Funduszu Trójmorza.

Rumuński EximBank oraz polski Bank Gospodarstwa Krajowego są założycielami Funduszu. Dziś należy już do niego 9 z 12 członków Inicjatywy. Są to, poza Polską i Rumunią, Estonia, Łotwa, Słowenia, Węgry, Chorwacja i Litwa.

Kolejne takie spotkanie

Dla przewodniczącej Rady Nadzorczej Funduszu Inicjatywy Trójmorza to kolejne w ostatnim czasie spotkanie z przedstawicielem dyplomacji kraju współtworzącego Fundusz. Wcześniej Beata Daszyńska-Muzyczka rozmawiała z szefową MSZ Bułgarii, Ekateriną Zaharievą.

„Naszym wspólnym celem jest zwiększenie inwestycji w regionie” – napisała wówczas szefowa bułgarskiej dyplomacji i zapowiedziała dalszą współpracę z Polską w tej dziedzinie.

Skip to content