Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Trójmorze wśród tematów rozmowy szefów MSZ Polski i Indii. „Powinniśmy w pełni wykorzystywać ogromny potencjał naszych relacji”

Podziel się tym wpisem:

Szef polskiej dyplomacji rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Indii Subrahmanyamem Jaishankarem. Zbigniew Rau zaprosił Indie do współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza – poinformowało ministerstwo.

„Głównymi tematami dzisiejszej rozmowy ministrów były relacje polityczne obu krajów w wymiarze dwustronnym oraz w ramach współpracy wielostronnej” – czytamy na stronie polskiej dyplomacji.

Dyplomaci rozmawiali o potencjale współpracy Indii z organizacjami, w których czynnie działa Polska. Wskazali na możliwości, jakie daje „rozwój relacji w ramach formatu V4-Indie”.

Polska zainteresuje Indie współpracą z Trójmorzem?

„Zbigniew Rau przedstawił zaangażowanie Polski w Inicjatywę Trójmorza i zaprosił Indie do rozważenia udziału w tej Inicjatywie” – poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Szefowie dyplomacji poruszyli także temat współpracy na linii UE-Indie na niecały miesiąc przed szczytem w Porto, w którym wezmą udział przedstawiciele państw członkowskich UE oraz rządu w New Delhi.

Skip to content