We Lwowie powstanie nowoczesny park technologiczny. BGK udzielił 81,5 mln euro kredytu na jego budowę

Podziel się tym wpisem:

Innovation District ІТ Park ma być, jak przekazał Lwowski Klaster IT, „niezwykle istotnym projektem” dla miasta i społeczności związanej z branżą technologiczną.

Inwestycja „zaoferuje specjalistom wysokiej jakości przestrzeń do pracy i nauki”. Kompleks zapewni biura dla 10 000 pracowników branży IT, powstaną też specjalne laboratoria. Całkowity koszt realizacji pierwszego etapu inwestycji to 136 mln euro. Ukończenie tej fazy realizacji projektu datowane jest na drugą połowę 2023 roku.

Bliska odległość od uczelni ma również umożliwić lwowskim studentom łatwy dostęp do wydarzeń organizowanych w Innovation District IT Park oraz wygodniejsze uczestnictwo w oferowanych przez lokalne przedsiębiorstwa w stażach.

„Cieszymy się, że BGK uwierzył w nasz projekt”

– Cieszymy się, że inwestorzy projektu otrzymali pozytywną odpowiedź banku i możemy śmiało powiedzieć, że projekt idzie do przodu – powiedział prezes Lwowskiego Klastra IT Stepan Wesełowski.

Generalnym wykonawcą budowy jest polska firma Unibep, która wyraziła radość, że „w tak trudnych i niepewnych czasach” Bank Gospodarstwa Krajowego „uwierzył sukces tego projektu”. Spółka dodała, że to największa inwestycja tego typu „od czasu uzyskania niepodległości przez Ukrainę”.

Źródło: Lviv IT Cluster

Fot. ilustracyjna: MOZCO Mat Szymański – stock.adobe.com

Skip to content