Zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich: założenia Trójmorza dot. infrastruktury to najlepsza droga do wspólnego dobrobytu

Podziel się tym wpisem:

– Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami i sojusznikami, aby stworzyć stabilny, przejrzysty klimat inwestycyjny sprzyjający działalności sektora prywatnego w USA. Przykładem tego jest nasze poparcie dla Inicjatywy Trójmorza – powiedział podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich Philip T. Reeker.

Oficjalnie uruchomiono Region Google Cloud. Inwestycja warta jest niemal 2 mld dolarów i ma zapewnić polskim przedsiębiorstwom sprawniejsze i bezpieczniejsze korzystanie z technologii „chmury” . Jak podkreśliła Kancelaria Premiera RP, mamy w tym przypadku do czynienia nie tylko z największą inwestycją Google w Polsce, ale też pierwszym przedsięwzięciem tego typu w Europie-Środkowej.

Jednym z przemawiających podczas inauguracji Regionu Google Cloud w Warszawie był zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich Philip T. Reeker. – Ta inwestycja to kolejny ważny wkład w zacieśnienie relacji między Stanami Zjednoczonymi a Polską oraz w nasz sojusz transatlantycki – stwierdził.

Współpraca USA z partnerami, by stworzyć „przejrzysty klimat inwestycyjny”

Reeker wskazał na rolę pogłębiania gospodarczych i technologicznych relacji USA z partnerami. Jego zdaniem, im gospodarki Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników są bardziej zintegrowane, tym „lepsze możliwości zawodowe” zapewniają obywatelom i pozytywnie wpływają na rozwój innowacyjności. Podkreślił, że Google „rozwija cyfrową gospodarkę w Europie Środkowo-Wschodniej”.

– Same rządy nie są w stanie zapewnić takiego rodzaju kapitału inwestycyjnego, jakiego potrzebuje ten region – stwierdził zastępca sekretarza stanu USA ds. europejskich. Stąd, jak wskazał, ścisła współpraca USA z krajami partnerskimi w celu stworzenia „stabilnego, przejrzystego klimatu inwestycyjnego sprzyjającego działalności sektora prywatnego w USA”.

„Najlepsza droga do trwałego i wspólnego dobrobytu”

– Przykładem tego jest nasze poparcie dla Inicjatywy Trójmorza – kontynuował Reeker. – Trójmorze to podejście do rozwoju infrastruktury regionalnej skoncentrowane na przejrzystych i odpowiedzialnych systemach regulacyjnych i sądowych, dbałości o zrównoważony rozwój środowiskowi i społeczny oraz partnerstwo publiczno-prywatne w zakresie inwestycji i wynagrodzeń – dodał.

Wszystko to, według amerykańskiego polityka, jest „najlepszą drogą do trwałego i wspólnego dobrobytu”, a dowodzi temu „historia sukcesu gospodarczego” USA. – Stany Zjednoczone będą nadal ściśle współpracować z sojusznikami, takimi jak Polska, w celu wzmocnienia partnerstwa gospodarczego i technologicznego – mówił.

Skip to content