Trimarium

Analizy, opinie i komentarze najważniejszych wydarzeń

Ósmy epizod podcastu – nowości z regionu Trójmorza

Autor: Dr Aleksander Olech, Michał Banasiak
Podziel się tym wpisem:

Portal Trójmorze wychodzi naprzeciw swoim czytelnikom i oferuje nowy format. Najnowsze informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na platformach YouTube oraz Spotify. Wszystko co ważne dla regionu, w krótkiej audycji dostępnej z każdego miejsca na świecie.

Inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. Żeby dostarczać naszym odbiorcom aktualne i różnorodne treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W odcinku siódmym zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

  • Jaka będzie polityka nowego czeskiego rządu i co z Turowem?
  • Tajwan i Chiny – wielkie dylematy w krajach Trójmorza.
  • Czym Tajwan przyciąga państwa europejskie i dlaczego Litwa jest ich największym sojusznikiem w Europie?
  • Emmanuel Macron zacieśnia współpracę z Grupą Wyszehradzką
  •  Co Rosjanie myślą o napięciach z Ukrainą i czy Kijów jest gotów na konfrontację?

Specjalnie zaproszonymi gośćmi byli:

  • Jakub Janda – dyrektor think-tanku EuropeanValues Center for Security Policy, z siedzibą w Pradze. Obecnie mieszka na Tajwanie, aby – jak sam mówi – wspierać niepodległościowe dążenia tego kraju.
  • Agnieszka Homańska – studentka stosunków międzynarodowych na UW oraz absolwentka lingwistyki stosowanej. Jest autorką artykułów w kwartalniku Młodzi o polityce.

Odcinek jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=6ko07ZR1rIo&ab_channel=PortalTrójmorze

Spotify – https://open.spotify.com/episode/7ibK2dFM7fiWkwUvOi13zP

Zapraszamy do słuchania!

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Skip to content