Dziewiąty epizod podcastu – nowości z regionu Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

Portal Trójmorze wychodzi naprzeciw swoim czytelnikom i oferuje nowy format. Najnowsze informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na platformach YouTube oraz Spotify. Wszystko, co ważne dla regionu, w krótkiej audycji dostępnej z każdego miejsca na świecie.

Inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. Żeby dostarczać naszym odbiorcom aktualne i różnorodne treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W odcinku dziewiątym zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

  • Bułgaria i nowy – stary rząd, czyli wciąż czekamy na stabilizację.
  • Czy rosną szanse Albanii i Macedonii na akcesję do UE i NATO?
  • Stanowcze oświadczenie Prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania w ramach Trójkąta Lubelskiego. Czy Litwa, Polska i Ukraina są gwarantem bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej?
  • Chiny mają poparcie wielu państw, ale kolejne reprezentacje wyrażają sprzeciw w kwestii braku poszanowania praw człowieka. Czy dojdzie do bojkotu igrzysk olimpijskich w Pekinie?

Specjalnie zaproszonymi gośćmi byli:

  • Ruslan Stefanow – jest głównym ekonomistą think-tanku The Center for the Study of Democracy. W swojej działalności analitycznej zajmuje się m.in. przeciwdziałaniem korupcji w polityce, dezinformacją, rosyjskimi wpływami w Europie i dobrymi praktykami zarządzania.
  • Mieszko Rajkiewicz – doktorant na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu polityzacji i globalizacji sportu.

Odcinek jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=SJ5LVEf6cAg

Spotify – https://open.spotify.com/episode/2cPY5VDE7xzN4KK9bGRjYl

Zapraszamy do słuchania!

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Skip to content