Podcast Trójmorza – informacje z regionu

Autor: Dr Aleksander Olech, Michał Banasiak
Podziel się tym wpisem:

Portal Trójmorze wychodzi naprzeciw swoim czytelnikom i oferuje nowy format. Najnowsze informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na platformach YouTube oraz Spotify. Wszystko co ważne dla regionu, w krótkiej audycji dostępnej z każdego miejsca na świecie.

Inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. Żeby dostarczać naszym odbiorcom aktualne i różnorodne treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W niniejszym odcinku zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

W tym odcinku:

❓ Na czym będzie polegał nowy trójstronny sojusz w Europie?

❓ Polskie pociągi znów pojadą przez Ukrainę?

❓ Po co NATO angażuje się w politykę klimatyczną?

❓ Jak na igrzyskach wypadną sportowcy z krajów Trójmorza?

❓ Czy koronawirus popsuje rywalizację sportowców?

Gośćmi w odcinku byli:

Maciej Bukowski – doktorant w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwent l’École de Droit de la Sorbonne i Cornell Law School. Ekspert w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Leon Pińczak – Student stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, analityk w Instytucie Nowej Europy, a także dziennikarz Biełsat.

.Odcinek jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://youtu.be/aEx-RMHo-Qg

Spotify – https://open.spotify.com/episode/6ITFu6ok0MGaRIb1kKtRWJ?fbclid

Zapraszamy do słuchania!

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Skip to content