Podcast Trójmorza – odcinek 6

Autor: Dr Aleksander Olech, Michał Banasiak
Podziel się tym wpisem:

Portal Trójmorze wychodzi naprzeciw swoim czytelnikom i oferuje nowy format. Najnowsze informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na platformach YouTube oraz Spotify. Wszystko co ważne dla regionu, w krótkiej audycji dostępnej z każdego miejsca na świecie.

Inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. Żeby dostarczać naszym odbiorcom aktualne i różnorodne treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W odcinku szóstym zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

  • Obowiązkowe szczepienia i super greenpass – jak politycy chcą walczyć z pandemią w Europie?
  • Czy NATO stanie w obronie Ukrainy, jeśli dojdzie do konfliktu?
  • Łotwa prosi USA o wsparcie.
  • Jak Chiny dyscyplinują Litwę?
  • Zjazd europejskiej prawicy w Warszawie.
  • Co dla UE może oznaczać traktat kwirynalski?

Specjalnie zaproszonymi gośćmi byli:

  • Tomasz Grzywaczewski – podróżnik, dziennikarz, autor książek „Granice marzeń” i „Wymazana granica”, komentator polityki wschodniej.
  • Sofia Graziano – jest absolwentką Stosunków Międzynarodowych z Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie studiuje Prawo Międzynarodowe i Europejskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje z Instytutem Nowej Europy.

Odcinek jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=8EzAyO2Trrw

Spotify – https://open.spotify.com/episode/5tWkscN62LQiOPwtHANC4O?fbclid=IwAR36DM_lEo92mRtqpX_hzSPI78BTbdFJtar2rHMgoPYd8n5fvwGmiegFc9k

Zapraszamy do słuchania!

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Skip to content