Podcast Trójmorza – zapraszamy na 3 odcinek

Autor: Dr Aleksander Olech, Michał Banasiak
Podziel się tym wpisem:

Portal Trójmorze po raz kolejny oferuje swoim czytelnikom inny format. Najświeższe informacje dotyczące państw Trójmorza są dostępne także w formie audio na stronie oraz platformach YouTube i Spotify. Wszelkie zmiany geopolityczne, które są ważne dla regionu, już teraz dostępne w krótkiej audycji. Można Nas słuchać z każdego miejsca na świecie.

Jak widać na przestrzeni ostatnich miesięcy, inicjatywa Trójmorza rozwija się niezwykle dynamicznie. W celu dostarczania naszym odbiorcom aktualnych i różnorodnych treści, oprócz artykułów, analiz i raportów dostępne są także materiały audio. W trzecim epizodzie podcastu zostały poruszone m.in. takie kwestie jak:

  • kryzys na granicy z Białorusią,
  • komentarze ze świata dot. zagrożenia dla bezpieczeństwa Europy Środkowej,
  • wyzwania dla państw Trójmorza a szlaki migracyjne,
  • wybory w Bułgarii,
  • nowy rząd w Czechach,
  • wybór elektrowni atomowej przez Polskę,
  • wizyta wiceprezydenta USA we Francji,
  • 6 rocznica zamachów terrorystycznych w Paryżu.

Gościem specjalnym podcastu był Witold Repetowicz – ekspert do spraw Bliskiego Wschodu, terroryzmu i geopolityki. Specjalizuje się w tematyce Iraku, Syrii, Kurdów, Turcji, Państwa Islamskiego, ekstremizmu islamskiego oraz uchodźców i migracji. Jest m.in. ekspertem Defence24 oraz Fundacji im. K. Pułaskiego.

Odcinek trzeci jest już dostępny dla naszych słuchaczy:

Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=x79pM2z-TMo

Spotify – https://open.spotify.com/episode/3u0aPltGlku2WDvbDp8aXG

Zapraszamy do słuchania! A jeśli przegapiłeś drugi odcinek: https://trimarium.pl/podcast-trojmorza-drugi-odcinek-juz-dostepny/

Prowadzący:

Dr Aleksander Olech – ekspert Portalu i Fundacji Trójmorze, a także Dyrektor Programu Bezpieczeństwa Europejskiego w Instytucie Nowej Europy. Specjalizuje się w tematyce zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego.

Michał Banasiak –współpracownik Instytutu Nowej Europy. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz studia wschodnie. Były dziennikarz Polsat News i redakcji zagranicznej TVP.

Skip to content