Wprowadzenie: Izraelska dyplomacja religijna: ważna lekcja dla Polski

Podziel się tym wpisem:

W Polsce zwykło się przypisywać silne, długoletnie wsparcie USA dla Izraela tzw. „lobby żydowskiemu” w Ameryce. Mało kto rozumie, że tak naprawdę chodzi o potęgę chrześcijan ewangelikalnych w Ameryce. W celu lepszego zrozumienia tematyki zachęcamy do wysłuchania cyklu webinariów przeprowadzonych przez Philipa Earla Steele’a, Amerykanina, która od wielu lat mieszka w Polsce.

W cyklu czterech webinariów Philip wraz ze swoimi wybitnymi gości podejmie rozważania na temat izraelskiej dyplomacji religijnej oraz syjonizmu chrześcijańskiego – tak bowiem nazywa się chrześcijańskie, oparte na Biblii wsparcie dla Izraela.

– W pierwszym webinarium wystąpi dwóch gości. Tomas Sandell, prezes i założyciel najważniejszej chrześcijańskiej, pro-izraelskiej organizacji w Europie – European Coalition for Israel. Drugi gość to Josh Reinstein, dyrektor Koła dla Chrześcijańskich Sprzymierzeńców w Knesecie. Na zajawkę warto przytoczyć kilka słów dyrektora Reinsteina z webinarium: „Uczestniczyłem sam w otwarciu ambasady USA w Jerozolimie, było tam 800 osób, z czego 700 stanowili chrześcijanie, w większości pastorzy z USA”.

Zachęcamy do zapoznania się z całym cyklem 4 webinariów oraz do zadawania pytań w komentarzach.

Skip to content