Turcja zapłaci za gaz w rublach. Erdogan mówi o „braku zwycięzcy”

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przekazał, że podczas sobotniej rozmowy z Władimirem Putinem, zaproponował rosyjskiemu przywódcy podjęcie rozmów z Wołodymyrem Zełenskim. Turcja ma także zapłacić za rosyjski gaz, częściowo w rublach.

„Od początku podkreślam, że w wojnie na Ukrainie nie będzie zwycięzcy. Mimo trudności w terenie jestem przekonany, że kryzys rozstrzygnie się za stołem rozmów. Jeszcze raz przypomniałem panu Putinowi, że możemy być gospodarzami jego spotkania z panem Zełenskim” – oświadczył prezydent Turcji.

Erdogan zapewnił, że Ankara będzie „nadal rozwijać dialog” z Rosją, którą nazwał „czarnomorskim sąsiadem” Turcji, a także potwierdził, że jego kraj będzie płacił Rosji za dostawy gazu częściowo w rublach. Informacji o wielkości transakcji w tej walucie nie podał.

Turcja wciąż zbyt zależna od Rosji

Mimo napiętych stosunków Zachodu z Rosją, Turcja planuje zwiększyć obroty handlowe z Rosją. Taką informację przekazał prezydent Turcji. Obroty mają wzrosnąć do 100 mld USD rocznie. Jednocześnie oba kraje mają rozwijać współpracę w zakresie energetyki, handlu i turystyki.

fot. twitter/TRT word news

źródło: Reuters

Skip to content