Estonia: prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka odznaczona za wkład w Inicjatywę Trójmorza

Podziel się tym wpisem:

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid odznaczyła Beatę Daszyńską-Muzyczkę Orderem Krzyża Ziemi Maryjnej. Przyznawane od 1995 wyróżnienie otrzymują cudzoziemcy za swoje szczególne zasługi dla Republiki Estońskiej.

Prezes BGK i przewodnicząca rady nadzorczej Funduszu Trójmorza została wyróżniona w lutym, dziś oficjalnie odebrała order od głowy estońskiego państwa.

Order Krzyża Ziemi Maryjnej jest nadawany osobom, które wniosły wkład w budowanie bliskich relacji z Estonią. Wiceminister spraw zagranicznych RP Paweł Jabłoński podkreślił na Twitterze, że to „najwyższe estońskie wyróżnienie nadawane cudzoziemcom”.

„Niech nasza przyjaźń rośnie w siłę”

Jak zaznaczył wiceszef MSZ, Beata Daszyńska-Muzyczka została uhonorowana przez prezydent Estonii za „za wkład w Inicjatywę Trójmorza oraz rozwój stosunków polsko-estońskich”.

„Dziękuję za ten wielki zaszczyt Pani Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid w imieniu swoim i wszystkich zaangażowanych w budowę Inicjatywy Trójmorza” – napisała w mediach społecznościowych prezes BGK. „Niech nasza przyjaźń rośnie w siłę dla dobra całej Europy!” – dodała.

Skip to content