Hokejowy Puchar Trójmorza zakończony. Zwyciężyła w nim reprezentacja Polski

Podziel się tym wpisem:

Zwycięstwem 4-1 nad Łotwą reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zakończyła udane dla siebie rozgrywki o Puchar Trójmorza. Trzy wygrane zapewniły Polakom pierwsze miejsce w turnieju.

Rozgrywki odbywały się w dniach 18-21 kwietnia. Wzięły w nich udział reprezentacje Polski, Estonii, Litwy, Łotwy. Na zawody nie udało się dotrzeć Chorwatom.

Reprezentacja Polski pokonała kolejno: Estonię (6-1), Litwę (8-1) i Łotwę (4-1). Ostatni mecz okazał się finałem rozgrywek, bowiem Łotysze i Polacy mieli przed nim po dwa zwycięstwa (po wygranej Łotwy z Litwą 5:0 i Estonią 14:0). Zwycięstwo 6-5 w meczu Estończyków z Litwinami zapewniło tym pierwszym 3 miejsce w turnieju.

Andrzej Duda: cieszę się, że Inicjatywa Trójmorza znalazła swoje odbicie w rozgrywkach sportowych

Mirosław Minkina, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie przeczytał list prezydenta Polski Andrzeja Dudy do uczestników zawodów. Wyraził radość, że „Inicjatywa Trójmorza, której celem jest zbliżenie naszych krajów w wymiarze politycznym i gospodarczym, znalazła swoje odbicie w rozgrywkach sportowych”.

„Jestem przekonany, że szlachetna sportowa rywalizacja sprzyja budowaniu wzajemnych relacji. Również w innych obszarach życia społecznego” – napisał Andrzej Duda dziękując za organizację wydarzenia i wyrażając nadzieję, że Puchar Trójmorza wpisze się na stałe w kalendarz hokejowych imprez.

Skip to content