Nowe połączenia z Chorwacją. Od lipca loty do Zadaru z trzech polskich miast

Podziel się tym wpisem:

Warszawa/Modlin, Gdańsk i Wrocław – z tych portów lotniczych będzie można od lipca polecieć do Zadaru. „Chorwacja to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych podróży Polaków. Kilka dni temu kraj ten ogłosił złagodzenie restrykcji wjazdowych dla turystów” – czytamy na stronie gdańskiego portu lotniczego.

Lotnisko Warszawa/Modlin będzie oferować loty dwa razy w tygodniu – w czwartki i w niedzielę – od 1 lipca 2021 roku.

Port lotniczy przypomniał w mediach społecznościowych, że to kolejna nowość w rozkładzie, ponieważ w letnim rozkładzie linii Ryanair przewidziane są też m.in. trasy Warszawa/Modlin-Praga i Warszawa/Modlin – Koszyce.

Z Gdańska do Zadaru i Splitu

Od 3 lipca będzie można do Zadaru wybrać się z Gdańska. Lotnisko poinformowało, że loty „wystartują 3 lipca, będą realizowane dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Bilety na te połączenia są już w sprzedaży”.

Gdański port lotniczy zaznaczył, że to kolejne połączenie z Chorwacją, które zostanie uruchomione tego lata. „W te wakacje będzie można polecieć z Gdańska także do Splitu. Rejsy do tego chorwackiego kurortu 17 czerwca uruchomi linia lotnicza Wizz Air” – podkreślono.

Do Zadaru można też będzie polecieć z Wrocławia. Trasa wystartuje 2 lipca.

Dlaczego Chorwacja?

W roku, w którym światowa turystyka dopiero będzie wychodzić ze skutków pandemii koronawirusa, Chorwacja, kraj bardzo popularny jako miejsce urlopu u Polaków, może być jeszcze atrakcyjniejszym celem wakacji. Na terenie Unii Europejskiej zostaną bowiem wprowadzone tzw. paszporty covidowe (wzajemnie uznawane przez kraje UE dokumenty świadczące o nabyciu odporności na koronawirusa), więc wewnątrzunijne wakacje staną się rozsądniejszym pomysłem.

Dodatkowo, gospodarka Chorwacji mocno opiera się na turystyce, zatem nie dziwią działania rządu w Zagrzebiu w celu ułatwienia turystom decyzji o wizycie. „Kilka dni temu kraj ten ogłosił złagodzenie restrykcji wjazdowych dla turystów. Latem nie będzie obowiązkowej kwarantanny dla osób zaszczepionych na COVID-19 i ozdrowieńców (mających odpowiednie zaświadczenie) oraz osób posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa. Nie będzie to musiał być droższy test PCR, wystarczy test antygenowy” – czytamy w komunikacie portu lotniczego w Gdańsku.

Skip to content