Poczta Polska podpisała memorandum z Pocztą Ukrainy

Autor: Redakcja
Podziel się tym wpisem:

Poczta Polska i Poczta Ukrainy podpisały memorandum o współpracy dot. usług pocztowych, innowacji, logistyki oraz relacji biznesowych – poinformowała Poczta Polska za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Memorandum przewiduje ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich czy umacniania relacji biznesowych z podmiotami z sektora e-Commerce – informuje PP.

Jak podała Poczta Polska, dokument zakłada ścisłą kooperację w kluczowych obszarach działalności Poczty Polskiej i Poczty Ukrainy.

Efektywna współpraca

PP wskazała, że celem pogłębienia dotychczasowej współpracy jest efektywniejsze współdziałanie w obszarze eksploatacji, innowacji, logistyki oraz w zakresie umacniania istniejących i nawiązywania nowych relacji biznesowych z podmiotami operującymi w sektorze e-Commerce. Wspólnie podejmowane działania mają na celu – jak zaznaczono – m.in. ułatwienie procesów zakupowych dla obywateli polskich i ukraińskich, a także ugruntowanie wiodącej roli poczt narodowych na swoich macierzystych rynkach.

Życzenia z całego świata. Specjalny film z okazji Święta Wojska Polskiego

Poczta Polska podpisała memorandum z Pocztą Ukrainy

„Aktualna sytuacja geopolityczna stwarza nowe ramy do współpracy, którą pragniemy pogłębić i lepiej skoordynować. Skorzystają na tym zarówno obie instytucje, czyli narodowi operatorzy pocztowi, ale także nasi klienci zamieszkujący obie strony granicy” – powiedział, cytowany w komunikacie prezes zarządu Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, który w imieniu spółki podpisał 16 sierpnia br. memorandum wspólnie z dyrektorem generalnym UKRPOSHTY Igorem Smelyanskym.

WOT przeszkoli pracowników Poczty Polskiej

„Dzięki Memorandum możliwa stanie się skuteczniejsza komunikacja oraz współpraca w obszarze biznesu pocztowego, jak i na forach kluczowych międzynarodowych organizacji pocztowych” – zaznaczył Smelyansky.

***

Zarówno Poczta Polska, jak i Poczta Ukrainy zorganizują grupy robocze w celu wdrażania postanowień memorandum, co umożliwi skuteczniejsze współdziałanie.

PAP/Poczta Polska

Fot. twitter/Poczta Polska

Skip to content