„W budowanie lepszej przyszłości musimy włączać młode pokolenie”. I Forum Młodych Parlamentarzystów Trójmorza w polskim Sejmie

Podziel się tym wpisem:

Inauguracyjna edycja Forum Młodych Parlamentarzystów Trójmorza odbędzie się w dniach 3-5 października. Gospodarzem i pomysłodawcą Forum jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.

Polski Sejm będzie miejscem dyskusji o znaczeniu geopolitycznym znaczeniu formatu, współpracy w sektorze energii transportu i cyfryzacji czy roli „parlamentów narodowych, w tym ich młodszych przedstawicieli, w promowaniu Inicjatywy” – poinformowała izba niższa polskiego parlamentu.

– Trójmorze to koncepcja zwrócona ku przyszłości, dlatego w budowanie lepszej przyszłości musimy włączać młode pokolenie – stwierdziła marszałek Sejmu Elżbieta Witek cytowana przez sejmowe biuro prasowe.

Jak przypomniano o roli stworzenia platformy do dyskusji młodych członków parlamentów państw Inicjatywy, „która narodziła się wśród polskich posłów” marszałek mówiła podczas I Forum Parlamentarnego Trójmorza.

Zdaniem Elżbiety Witek spotkania młodych parlamentarzystów to inicjatywa będąca „cenną formą budowania kapitału politycznego na przyszłość”.

Szef Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował na Twitterze, że premierowe spotkanie w Forum odbędzie się w Sali Kolumnowej izby niższej polskiego parlamentu. Miejsce będzie przestrzenią dialogu „reprezentantów najmłodszego pokolenia polityków państw Trójmorza”. „Gospodarzem i pomysłodawcą Forum jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek” – podkreślił Grzegrzółka.

Skip to content