Z Polski do Chorwacji pociągiem. Już wkrótce będzie to możliwe

Podziel się tym wpisem:

Czeski przewoźnik RegioJet chce uruchomić od następnych wakacji trasę z Krakowa do Chorwacji (do Rijeki i Splitu). Pojawiają się także informacje, że podobny pomysł ma PKP Intercity.

Portal Fly4Free przypomina, że w wakacje tego roku z Czech popłynęła informacja o planach połączenia kolejowego z Polski do Chorwacji. Właściciel RegioJet Radim Jancura powiedział w tamtejszych mediach, że „latem przyszłego roku” taka – bezpośrednia – tras mogłaby zacząć funkcjonować.

Z kolei rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” rzecznik czeskiego przewoźnika „Ales Ondruj stwierdził: „Polska jest dla nas priorytetem” i zapowiedział „przynajmniej kilka” nowych połączeń kolejowych. Obecnie najbardziej zaawansowane są właśnie prace nad utworzeniem linii z Krakowa do Splitu i Rijeki. Ma na to wpływ m.in. fakt, że podobna trasa z Pragi cieszyła się wielkim powodzeniem u naszych południowych sąsiadów.

Podobna decyzja PKP Intercity?

W rozwój tych połączeń, jak wskazuje portal, zaangażował się Paweł Włodarczyk, honorowy konsul Republiki Chorwacji w Polsce. Dodał, że także PKP Intercity jest zainteresowane utworzeniem podobnej linii. – Z tego co wiem, decyzja jest także pozytywna, natomiast z uwagi na kwestie proceduralne termin uruchomienia może być dalszy, więc możliwe, że polski pociąg jeszcze nie będzie jeździł w wakacje 2022 roku – powiedział portalowi podróżniczemu. Samo PKP Intercity nie komentuje tych informacji.

Chorwacja to jeden z najbardziej ulubionych wakacyjnych celów dla Polaków. Alternatywną propozycją dla (często wybieranej) podróży samochodem są połączenia lotnicze, których siatka stale rośnie. Pociąg ma być kolejną opcją, jak komentuje Fly4Free, biorąc pod uwagę to, jak Polacy często odwiedzają Chorwację „można być spokojnym” o popularność takiej trasy.

Skip to content